esmaspäev, 1. september 2014

This time for Africa!

Waka Waka!

The pressure's on
You feel it
But you got it all
Believe it

When you fall, get up, oh oh
If you fall get up, eh eh
TsaMINA MINA zangalewa
'Cause this is Africa

TsaMINA MINA, eh eh
Waka waka, eh eh
Tsamina mina zangalewa
This time for Africa.

Mäletad Sa seda Shakira laulu? Laulsid ehk isegi mõttes kaasa neid sõnu lugedes? MINA küll. See oli mõned aastad tagasi minu kalli õetütre lemmiklugu. Uskumatu, kuidas tollal kolmeaastane Lisandra teleka ees kekutades Shakirat matkis. Nüüd "kekutan" MINA siin ekraani ees. Kavatsen seda teha järgnevad kuud vähemalt korra nädalas. "Kekutada" siin oma kogemusega, mis on ahmitud vahetult Aafrikas, Ghanas, Kongo külas.

Täna on esimene esimene september viimase 24 aasta jooksul, kus ma ei saa osa aktusest ja koolialgusest. Ülekantud tähenduses aga ju siiski saan - juba mõne tunni pärast väljub lennuk uue kogemuse, elukooli suunas. Euroopast Aasiasse ja Aasiast Aafrikasse.

Ettevalmistused vast on suures osas tehtud, kott on valmis pandud, vaim veel mitte... küll jõuab! Suured tänud ja kummardused MTÜ Mondole ja Janikale, Riinale, Johannale, Dianale ettevalmistava info, koolituste ja organiseerimise eest. Oluline tugi on olnud ka eelmistest vabatahtlikest: IT-Silverist, Anust, Mardist. Viimase kahega olen kohtunud mitmeid kordi, mingis mõttes tunnengi end kui Anu ja Mardi Sipsik. Hoole ja headusega hoitud, parimate soovide ja nõuannetega teele saadetud. Sipsik oma sini-valge-triibulises kostüümis tänab südamest ja vupsab sümboolselt eesti lipu värvidesse, minu seljakoti külge!

Paljud on minult küsinud, kas kardan ka. Jään vastamisega iga kord ummikusse. Kui keegi ütleks mulle, mida ma täpsemalt kartma pean, saaksin otsustada. Aga kuna ma ei tea, mis mind täpselt ees ootab, siis ei hakka niisama kartma ka. Olen seadnud endale nii tööalased (Mondopoolsed) kui ka isiklikud (Liinapoolsed) eesmärgid. Tahan anda endast kõik hea ja võimaliku kongolastele, ent kindlasti mitte minna nn õpetama, kuidas tuleb teha, vaid pigem jagama oma erialast kogemust ja teadmisi.

Loodan, et kõik minu elus varasemalt õpitu, kogetu, nähtu ja tajutu on mind "küpsetanud" eesolevaks kogemuseks. Ja olen nüüd täpselt nii valmis kui parasjagu olen. Usaldan seda. Usaldan end. Usaldan Elu.

Teadmistepäeval, ülemaailmsel rahupäeval
Liina

Kommentaare ei ole :

Postita kommentaar