pühapäev, 13. september 2015

Algus tehtudOlles edukalt saabunud koos Maarjaga ja kõigi oma pakitud asjadega Kongo külla.  Meel rõõmus, sest ees ootab midagi põnevat, midagi uut, midagi sellist, mida tegelikult võibolla kunagi varem pole kogenud.
Hommikul kl 6 saabudes Bolgatangasse, proovides leida tel.nr. mis vastaks - rõõmus kuid tsipa väsinud

Saabudes  Kongo külla ning olles varustatud eelmiste vabatahtlike poolt rohke info ja soovitustega, kuid siiski vaatad ja kuulad kõike suurte silmadega (endal mõttes, et selliselt ikka ei osanud ette kujutada). Alguses võttis silme eest ikka väga kirjuks.
Esimesed päevad on sisseelamiseks olnud nii tohutult vajalikud. Kõike on rohkelt ja palju infot, kuid kohalikud toredad ja sõbralikud ja nii mõnigi julgeb tulla juttu rääkima.
Saabudes on tunne, et kohe tahaks käed külge panna ja tegutsema hakata, kuid siiski eelnevalt on vaja pidada maha erinevad kohtumised, et tegutsema hakata. Asjad võtavad aega, see on kindel tõdemus siin, tõesti Aafrikas on teine aeg.
Esimene ühine ametlik kohtumine 3 Mondo ja 2 GLEN vabatahtlikuga (4 eestlast ja 1 sakslanna)

Kuid juba esimesel päeval saabudes, tutvustati  kahte kliinikut Ayamfooya ja Logre. Põhjalikumalt veel rääkida ei saanud vaid need olid vaid põgusad tervituskohtumised ja tutvumised. Ka pühapäevasel kiriku jumalateenistusel sai ennast näitamas käidud. Et inimesed ikka teaksid, nüüdseks kõik eestlased on koha.
Pühapäeva päeva teinepool  osutus töisemaks ning KoDCA kontoris oli meil koosolek, kus tutvusime erinevate piirkondade ja valdkondade vastutavate tegelastega. Samuti jagades oma eesmärke. Südant soojendav oli KoDCA liikmete vastuvõtt ja julgustus, et igal ajal võime pöörduda nende poole – mis iganes küsimustes, olgu siis kui rõõmustad millegi üle või vastupidiselt maadled mingite võitlustega. Usun, et meie koostöö hakkab sujuma suurepäraselt ning põnevusega ootan, millal saab tegutsema hakata.
 Töeline töö peaks minema lahti uue nädala alguses  (14.09) esmaspäevast kl 8.
Üks pilt ka koos Victoriga

Kommentaare ei ole :

Postita kommentaar