neljapäev, 10. september 2015

Kohal Kongo külas!

Lõpuks ometi oleme kohal. Täna varahommikul jõudsime koos Eveliniga Bolgatangasse. Bolgatangasse bussi vastu tuli meile isa Lawrence, kes meile ka majutust pakub ning Bolgas ostsime endale kohaliku telefonikaardi ja internetipulga. Isa Lawrence sõidutas meid veidi ringi Bolgas ning näitas peamised landmark'id ära mille järgi ise peaksime teinekord orienteeruma. Arvasime küll, et nii unise peaga eriti midagi meelde ei jää, aga kuna ma suutsin oma passist mõneks ajaks lahti saada, siis pidime poolelt teelt tagasi pöörama ja seetõttu saime kaks tiiru linnas teha. Telefonifirma teenindaja oli üritanud mind juba telefoni teel kätte saada ja oli väga õnnelik, kui ma passi järgi tulin. Kõik õnnelikud.

Kongo külas käisime peale hommikusööki Ayamfooya ja Logre kliinikutes ning kliinikute juhatajatega tutvumas. Esmamuljed on üsna segased - olin end omaarust üsna hästi ette valmistanud, et mis mind ees ootab, aga kohapeal on ikkagi hoopis teine tunne. Ka kliinikud erinevad üksteisest üsna palju. Samas inimesed tunduvad hästi sõbralikud ning soojad.

Ayamfooya kliinik, mis saab minu peamiseks töökohaks, on palju suurem kui olin ette kujutanud - rohkem ruume ja hooneid, tohutult patsiente järjekorras. Esialgu jäi üsna segaseks, kes kus toimetab, aga täna käisimegi pigem kliinikute asukohtadega tutvumas ja jõuan end veel töökorraldusega kurssi viia.

Olen hariduselt õde ja töötan Eestis intensiivraviõena. Kohe alguses oli selge, et intensiivraviga Kongo külas ei tegeleta, kuid leidsin endale väga hea väljundi eelneva vabatahtliku Rita algatatud hügieeniprojekti jätkamises. Ilmselgelt tuleb lihtsamate vahenditega hakkama saada ning olla paindlik ja loominguline. Tööülesanded sisaldavad nii koolitusi kooliõpetajatele seoses esmaabi andmisega kui elanikkonnale kui ka vestlusringis läbiviidavaid arutelusid nii hügieeni kui toitumise teemadel.

Kongo külla tulime kahekesi - lisaks minule tegutseb siin veel vabatahtlik ämmaemand Evelin, kellega meil õnnestub ehk mõnede koolituste läbiviimist koostööna korraldada. Ilmselt võib meie blogi sissekannetest ka palju korduvat juttu leida. Kindlasti on siin palju õppida kohalikelt inimestelt ja samamoodi saame Eveliniga üksteiselt teadmisi ja oskusi juurde. Kes teab, ehk suudame kahepeale ka midagi vägevat välja mõelda, millest oleks kliinikutel kasu.

Esimesed päevad kuluvad oluliste kontaktide loomiseks ning kohapealse elurütmiga harjumiseks. Uuel nädalal saab ehk täpsemad tegevused paika panna. Seniks aga kuulmiseni....

Kommentaare ei ole :

Postita kommentaar