esmaspäev, 12. detsember 2016

Viimane nädal Kongos

Viimased sebimised on nüüdseks sebitud. Mõned tegemised tuli veel täna, esmaspäeval korda ajada, sest tööaeg eelmises nädalas jäi napiks. Kolmapäeval toimunud valimiste tõttu olid koolid suletud. Ka valimistele eelnenud ja järgnenud päevadel oli töö mõneti häiritud. Üldiselt läks kõik rahulikult ja eriliste vahejuhtumiteta, kõik on selle üle uhked ning õnnelikud. Nüüdseks on selge, et Ghanal on uus president, senise opositsioonipartei liider Nana Akufo-Addo. Inimesed siin on poliitika osas ikka väga kirglikud: esialgsete tulemuste teatamisest on nüüdseks juba kolm päeva möödas, aga ikka näeb küla peal ja linnas suurest rõõmust trallivaid kampasid.

Valimisrallile ja praegusele eksamiperioodile vaatamata on kõigile toetuslastele nüüdseks pakid üle antud. Viimaste lasteni jõudmiseks pidime seljakottidega ühest külast ja koolist teise kihutama ning õpilasi taga otsima, aga lõpuks sai kõik tehtud. Laste siira rõõmu nägemine oli kõiki sekeldusi igati väärt.

Neljapäeval kohtusin veel viimast korda loovustunni õpilastega, tegime suure ühisjoonistuse ja sõime Eestist kaasa toodud maiustusi.

Kogusin kokku ka Logre koolides sõpruskooli projekti jaoks tehtud joonistused. Logre kogukond on samuti Zebre järeltulijad ning lapsed joonistasid pilte Zebre perekonnast ja pere pühast mahagonipuust. Pikemalt kirjutan projektist varsti sõpruskoolide blogisse.

Lõplikult lahkun Kongo külast homme õhtul, seetõttu möödus nädalavahetus erinevate sõpradega hüvasti jättes, kokkuvõtteid tehes ja kohvreid pakkides. Seetõttu on viimane postitus lühikesevõitu. Ehk täiendan seda veel lähipäevil. Kommentaare ei ole :

Postita kommentaar