pühapäev, 15. oktoober 2017

Videokonverents EestigaSeptembri lõpus nimetas Mai mulle, et tema ja Mondo korraldavad Valga Gümnaasiumis üle-Eestilise keskkonnateemalise õpilaskonverentsi ja et kuna Eesti ja Ghana koolide koostööprojektid sisaldavad  keskonnaga seotud küsimusi niikuinii, et siis prooviks nii, et eesti õpilased saaksid üle Skype´i siinsetelt õpilastelt küsida nende eluolu ja keskkonna kohta. Otse üle videokõne, nii et oleks ikka näha ka, kes küsib ja vastab. Mu esmane võrgukogemus siit polnud just suurepärane, mistõttu ma polnud väga optimistlik. Paar päeva hiljem tuli liikuv pilt Mai soovitatud internetipunktist Bolgas siiski üle telefoni ja wifi täiesti talutavalt kohale. Otsustasime proovida. 

Kongo SHS lõpuklassi õpilased
Integrated Science
Kui Kongo SHSi direktorilt luba küsima läksin, siis arvas ta, et nende kooli juures on MTN side täiesti talutav ja et Bolgasse pole küll vaja minna ning patsutas internetipulgast modemit oma laptopi küljes. Juba esimesel kohtumisel oli ta jätnud sõbraliku ja targa - sellise arhetüüpse hea koolipapa mulje. Ei mingit ametlikku kirja talle küll pole vaja, leppigu ma õpilaste ja õpetajatega kokku ja tehke ära.  Läksin kooli computer lab´i kaupa tegema. Skype´i nende masinates polnud ja allalaadimisel oli lisaks mingi Windowsi tõrge, mistõttu andis ta mulle modemipulga, et ma võiks sellega proovida. Kongo-külas oli side väga vaevaline, aga järgmisel korral kooli juures proovides tõesti suurepärane.
Videoühenduse aeg jäi mu enda 3x40 minutilise tunni sisse ja saigi niimoodi lihtsalt tunni osaks. 

Ühendus Eestiga töötab
Ülekanne kõrvalklassist, seal oli kodumajanduse tund
Kaamera peale olin ma mõelnud, see oli päris hea, aga kõlaritele mitte. Ligi viiskümmend kohalikku 17-19 aastast õpilast klassis on küll päris distsiplineeritud, aga emotsionaalsed on nad ikkagi.  Lisaks oli kõrvalklassis kodumajanduse tund ja ühe klassi õpilastel tunnivahe, nii et mürafoon oli igal juhul üsna kõrge. Kuidagi olid küsimused vastused siiski kuulda. Natuke ühenduse ja kaameraga harjunud, otsustasime koolimaja ka väljast näidata ja vbl mõnda ruumi koolis veel. Kodumajanduse tunnist saadeti meid kiiresti minema, seal polnud me seda kõike enne kokku leppinud. Õpetajate tuppa lasti meid küll sisse ja kui õpetajad hetke pärast aru said, mis teoksil, siis tegid nalja ning rääkisid hea meelega. 
Koolimaja ümbruse tutvustamine
Ghana õpetajad räägivad Eesti õpilastega
Ühenduse teist poolt teab Mai paremini J Rahulikult saalis istuvatele eesti õpilastele paistis see kõik ilmselt üsna kaootiline, aga autentne, sest eks natuke see kõik siin nii olegi.  

Kodumajandustund tütarlastele
Videoülekanne kooliõuest

1 kommentaar :

  1. Endise Mondo vabatahtlikuna jälgin ikka Kongo külas toimuvat. Väga uhke postitus! Nii Ghana kui meie õpilastele kindlasti oluline samm edasi. Jõudu ja jaksu edaspidi selles palavuses targalt toimetada. Anu

    VastaKustuta