teisipäev, 14. november 2017

1 päev Bolga ämmaemandate koolis

Bawkus olles toimusid kiired arengud ka Bolga ämmaemandate koolis ja kõik ettevalmistused meie vastuvõtmiseks olid tehtud. Lähtudes tuleviku koostöö perspektiivist külastasime üks päev Bolga ämmaemandate kooli. Seekord võttis meid vastu direktrissi asetäitja koos kooli administratsiooniga, kes kõik olid väga sõbralikud ning igal hetkel näitasid üles oma koostöövalmidust. Me vaatlesime ühte tundi, tutvusime kooli keskkonnaga ja haiglaga. Kuna haigla külastuseks on vaja eraldi luba, siis olime haiglas kui lihtsalt külastajad.

Ämmaemandaks on võimalik õppida kohe peale keskkooli, siis on õppeaeg 3 aastat ning peale õe hariduse omandist 2 aastat. Õpitakse väljundipõhise õppekava alusel, peale lõpetamist saadakse diplom. Kõik tudengid teevad lõputöö, tavaliselt 3-4 üliõpilast koos. Õppekavas on valdavalt ämmaemanda ained, kuid põhiõppes on ka õenduse aineid nagu kirurgia, sisehaigused, õendustoimingud, mida õpetavad õe haridusega õpetajad. Õpetajate hinnangul on kõige raskem aine reproduktiivtervis ja anatoomia.

Koolis õpib kokku 300 ämmaemandat, täiskohaga töötab 10 õpetajat ning lisaks käivad õpetamas praktikud haiglast. Koolis on väga moodne praktiliseõppeklass, rollimänge filmitakse ning seejärel toimub arutelu. Meetodilt väga sarnane simulatsioonõppele. Väga muljet avaldav keskkond.
Koolil on värskelt renoveeritud väike külalistemaja kus on 3 tuba, ühistualett, dušširuum, köök ja sööginurk. Kogu maja maksumus on 80- 100 sedi ööpäev, ilma söögita. Sööke saab vajadusel tellida või teha ise.


Kokkuvõtvalt on kool huvitatud pikemaajalistest välisprojektidest, eriti tuntakse puudust käeliste oskuste õpetajatest praktikumi klassis. Haiglaga koostööks peab taotlema haigla juhtkonnalt eraldi luba. 

Kommentaare ei ole :

Postita kommentaar