kolmapäev, 1. november 2017

Kaks ja pool nädalat Kongo põhikoolisKaks ja pool nädalat Kongo põhikoolis – Kongo Junior High School.

Ligi kahemeetrine direktor Emanuel on kiire ja konkreetne. Mind kooli saatnud haridusosakonna Francisega on tal pikem jutt sellest, millest kooli vajaka – lapsi on palju ja tuleb juurde, klassid ei mahuta enam ära, A-poole klassides läbib põrandat ja hoonet ohtlik mõra, õppevahendite kappi oleks tarvis ja .. minuga aga on jutt selge ja lühike - need seal on science õpetajad ja need ICT-i omad, leppige kokku, mis ja kuidas. 


Annangi siis neid mõlemaid tunde, üritan seoseid luua ja kasutan võimaluste piires näitlikustamiseks oma päevinäinud Dell-i laptoppi. MTN modem aitab kuigivõrd kaasa – nii Eesti kui Aafrika ilmakaardid jooksevad Weather and Climate taustaks päris rahuldavas tempos. 

direktor Emanuel


Emanuel direktorina on omaette fenomen. Näiteks on tal kaks füüsilise puudega õpetajat, üks neist pime ühiskonnaõpetuse õpetaja, kelle oma käsiraamatud on punktkirjas. Lisaks võtab Emanuel praktikale õpetajakoolituse tudengeid, mida kõik koolid siin sugugi ei tee. Need viimased ongi mu kõige tänuväärsemad partnerid, käivad tunnis, kuulavad ka muidu huviga ja küsivad palju ning täpselt. Ilmselt läbi nende on minu siinviibimise mõju Ghana haridusele ka kõige suurem :)

koolitund on traditsiooniline - õpetaja räägib, õpilased kirjutavad üles


Õpetajakoolituse praktikandid on keskmiselt innukamad ja huvitatumad kui õpetajad

 
praktikant Prince tutvub Eesti loodusõpetuse õpikutega
Eelmisel nädalal Kongo-küla väisanud suur Eestist delegatsioon võetakse vastu tervitustseremooniaga. Kõik õpilased mahuvad puu varju, pingid võetakse klassist kaasa.


Jalgpall on kõigi spordialade kuningas. Spordipäev koos Nangodi põhikooliga tähendab läbi päeva kestvaid erinevate vanuseastmete jalgpallimatše. 
And they play hard.  
mängivad põhikooli tüdrukud
mängivad õpetajad


värav!!!
algkooli poisid mängivad kooliõuel kilekotipuntraga

õpetajate võistkonnas võeti ka mind 20 min platsile, 35 kraadi ja päike lagipähe, mängisin kaitses, mujale mu kiirus enam ei sobiks, võtsin neli söötu vahelt ja ilmselt segasin ka muul moel, piinlik ei olnudKolmapäeva hommikul on pool tundi worship - hommikupalvus. Alguses suhteliselt vabas vormis moraalilugemine, siis pooleldi improviseeritud etendusena õpetlik lugu Jeesuse elust ja siis ühispalvus. Etendus ise on suht naturaalne, kõik löömised või tõukamised on üsna füüsilised.
improvisatsioon Jeesuse elust

palvus
Tundi läheb õpetaja tavaliselt vitsaga, see sobib tarvitada nii kaardikepina kui ka lihtsalt karistamiseks. Eelmisel kolmapäeval toodi uued vitsad. Tõsi, enne seda paar päeva oli juba ka hoolega kontrolltöid tehtud. Ja sai tõeks laulusalm, millel Eestis vast juba alates eelmise sajandi viiekümnendatest siiski enam sisu ei ole -
"Kes ei mõistnud lugeda, see sai tukast sugeda, kes aga mõistis aru sai, sellele ta /õpetaja/ tegi pai".
halvasti tehtud kontrolltöö eest saab vitsa

Tundi illustreerivaid katseid on vähe. Keemilise reaktsiooni omaduste illustratsiooniks sobib jälle apelsinipatarei.


Väikelapsed on ka õpetajatel kõikjal kaasas
õpetaja väikelapsega tunnis

 .. ja õpetajate toas
Veel paar õpetajate toa pilti
naisõpetajad on küll vähemuses

lõuna ajal tuleb väss

Kommentaare ei ole :

Postita kommentaar